۱۳۹۲/۰۷/۳۰

‎ ‎مسکن مهر از جیب ضعفا ساخته شد

مسکن مهر یکی از طرح‌هایی است که در دوره گذشته اجرا شد؛ پایه پولی حجم نقدینگی 500 هزار میلیارد تومانی 100 هزار میلیارد تومان است که با ضریب فزاینده 5 برابر به این میزان رسیده است.
۱۳۹۲/۰۷/۳۰

افزایش آگهی‌های "فروش فوری" بازار مسکن

رکود کاهشی بازار مسکن موجب شده است که تعداد آگهی‌های مسکن با عنوان "فروش فوری" و یا "پول لازم" که خریداران را ترغیب به خرید با قیمت ارزان تر می کند، افزایش پیدا کند.
۱۳۹۲/۰۷/۳۰

توصیه عضو کمیسیون عمران به متقاضیان خرید مسکن: اکنون بهترین زمان برای خرید مسکن است؟

نماینده مردم سلماس می گوید هم اکنون بهترین زمان برای خرید مسکن است و به احتمال فراوان قیمت مسکن در آینده افزایش خواهد یافت.
۱۳۹۲/۰۷/۳۰

گمانه‌زنی جدید قلی‌خسروی از بازار مسکن

رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با بیان اینکه قبول ندارد، قیمت مسکن به نصف کاهش یافته گفت: آمارهای موجود از ثبت قراردادها در کل کشور و تهران حاکی از رونق خرید و فروش و رهن و اجاره مسکن حکایت دارد.
۱۳۹۲/۰۷/۳۰

حد انعطاف‌پذیری طرح‌تفصیلی جدید پایتخت چقدر است: تغییر در کاربری‌‌ مصوب املاک؟

طرح تفصیلی جدید تهران سال گذشته با خاصیت «انعطاف‌پذیری» در مقرراتی که برای ساخت‌وساز
۱۳۹۲/۰۷/۳۰

کنترل بر آگهی‌های فروش مسکن

لازم است مشاوران‌املاک پیش از آگهی‌های این چنینی در روزنامه‌ها، طبق قانون نظام صنفی، مجوز برگزاری حراج را از اتحادیه مربوطه دریافت کنند.
۱۳۹۲/۰۷/۳۰

رای مثبت کمیسیون عمران به انتقال پایتخت

طرح تشکیل شورای عالی انتقال پایتخت، در کمیسیون عمران مجلس مورد موافقت اکثریت اعضا قرار گرفت.
۱۳۹۲/۰۷/۳۰

کاهش صادرات خدمات فنی و مهندسی

رییس انجمن صادر‌کنندگان خدمات فنی و مهندسی از کاهش 45 درصدی ارزش صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: صادرات خدمات فنی و مهندسی از حدود 4.2 میلیارد دلار در سال 1390 به 2.3 میلیار
۱۳۹۲/۰۷/۳۰

حکم ترکان برای سعیدی‌کیا

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، محمد سعیدی کیا وزیر مسکن دولت نهم را به عنوان قائم مقام و معاون هماهنگی امور مناطق منصوب کرد.
۱۳۹۲/۰۷/۲۹

رییس انجمن مهندسی حمل ونقل ریلی ایران: مشارکت بخش خصوصی در راه آهن باید در مسیر درستی قرار گیرد

رییس انجمن مهندسی حمل ونقل ریلی ایران با بیان اینکه بهره گیری از بخش خصوصی در راه آهن در مسیر درستی قرار ندارد، گفت: در این راستا باید اعمال نظر شخصی کنار رود تا مسیری را طی کنیم که در پایان دولت یازد
۱۳۹۲/۰۷/۲۹

ثبات سیاسی، ثبات قیمت مسکن را به همراه دارد

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک کشور با اشاره به سفر رییس جمهوری به نیویورک و تاثیر آن بر وضعیت اقتصادی به ویژه بازار مسکن گفت: وقتی ثبات سیاسی در کشور ایجاد شود، ثبات اقتصادی و قیمت مسکن درپی آن خوا
۱۳۹۲/۰۷/۲۹

قانون نظام مهندسی ساختمان در مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 129 رای از 226 نماینده حاضر در جلسه امروز با یک فوریتی طرحی موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی آن، قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان اصلاح شود.
۱۳۹۲/۰۷/۲۹

«همت-کرج» تا پایان سال کامل می‌شود

قائم مقام وزیر راه‌و‌شهرسازی در استان البرز با تاکید بر اینکه پروژه آزادراه همت ــ کرج به‌عنوان یکی از طرح‌های مهم استان‌های تهران و البرز در حال ساخت است،
۱۳۹۲/۰۷/۲۹

کجای تهران می‌شود زودتر خانه‌دار شد؟

ستون امروز نبض بازار، شامل برگزیده‌ای از واحدهای مسکونی فروشی در مناطق مختلف تهران است که قیمت پیشنهادی هر مترمربع آنها کمتر از 2 میلیون و 600 هزار تومان از سوی مالکان اعلام شده است.
۱۳۹۲/۰۷/۲۹

روایت تازه از اوضاع مسکن‌مهر

روایت تازه از اوضاع مسکن‌مهر
۱۳۹۲/۰۷/۲۸

ماموریت «گروه 5» در بافت‌فرسوده

تدوین آیین‌نامه طرق مختلف تامین‌مالی پروژه‌های نوسازی بازنگری در شاخص‌های تعیین فرسودگی یک محله یا ملک
۱۳۹۲/۰۷/۲۸

10 خواسته شرکت‌های ساختمانی از وزیر راه‌وشهرسازی

گروهی از سازندگان صنعتی ساختمان در نامه‌ای خطاب به وزیر راه‌وشهرسازی، خواسته‌ها و انتظارات عمومی و تخصصی این حوزه را از دولت تشریح کرده‌اند.
۱۳۹۲/۰۷/۲۸

سقف 100 میلیونی برای وام خرید مسکن؟

وام‌های رهنی باعث شده نه‌تنها در آمریکا، بلکه در اروپا و آسیا، میلیون‌ها نفر صاحب خانه شوند. وام رهنی یعنی تسهیلات بلندمدت خرید مسکن در قبال وثیقه مسکن.
۱۳۹۲/۰۷/۲۸

احداث شهرک فرودگاهی امام خمینی (ره)

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه احتمالاً منابع مالی تکمیل مترو فرودگاه امام خمینی (ره) از محل فاینانس چینی تأمین می‌شود، از طراحی شهرک فرودگاهی و مناطق آزاد و تجاری فرودگاه امام (ره) تا پایان برنامه
۱۳۹۲/۰۷/۲۸

قول قالیباف برای توسعه مترو پایتخت

شهردار تهران با بیان این که بخش جنوبی خط 3 متروی تهران تا چند روز آینده بهره‌برداری خواهد شد گفت: توجه به حمل و نقل عمومی، ماموریت جدی همه شهرداران مناطق در این دوره است.
۱۳۹۲/۰۷/۲۸

وزیر راه دولت اصلاحات پست گرفت

خرم برای مدت سه سال به عنوان عضو غیر موظف هیئت مدیره سازمان یکی از مناطق آزاد کشور منصوب شد.
۱۳۹۲/۰۷/۲۸

پیشتازی اجاره‌نشینی از خرید خانه

در سال جاری تاکنون قرادادهای منعقد شده در زمینه اجاره‌نشینی در کشور و استان تهران بیش از قراردادهای خرید و فروش بوده است.
۱۳۹۲/۰۷/۲۸

آغاز فصل تازه مسکن با کاهش قیمت‌ها + مقایسه قیمت‌ها در تهران

امید به ادامه روند کاهشی و واقعی شدن قیمت‌ها که بارها از سوی مسئولان مطرح شده امیدوارکننده‌ترین گفته‌های مسکنی طی مدت اخیر بوده است.
۱۳۹۲/۰۷/۲۸

بازار آینده مسکن قابل پیش‌بینی نیست

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک گفت: بازار روزهای آینده مسکن قابل پیش‌بینی نیست اما قیمت‌ها به کف نزدیک شده و ثبات قیمتی مسکن در مقایسه شش ماهه ابتدای امسال و سال گذشته دیده می‌شود.
۱۳۹۲/۰۷/۲۶

کاهش 40 درصدی قیمت خانه در برخی نقاط تهران/ بازار گرم مسکن در زمستان

رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران از کاهش 40 درصدی قیمت خانه در برخی نقاط تهران و رونق خرید و فروش از ابتدای پاییز خبر داد و گفت: تابستان امسال برخلاف سال‌های گذشته از نظر حجم معاملات انجام شده خ
۱۳۹۲/۰۷/۲۶

تسهیل سفر ریلی به قم/ فاصله فرودگاه امام با اهداف

با اجرای این طرح، مسافر از هر جای تهران که قصد سفر به قم را داشته باشد دیگر نیازی به حضور در ایستگاه راه‌آهن تهران ندارد
۱۳۹۲/۰۷/۲۶

احداث متروی پرند با سرعت بیشتر

وزیر راه و شهرسازی گفت: بخش قابل توجهی از طرح 52 کیلومتری متروی تهران پرند اجرا شده است و بزودی و با تامین اعتبار مورد نیاز، عملیات اجرایی آن با سرعت بیشتری پیگیری می شود.
۱۳۹۲/۰۷/۲۶

مشاور رییس جمهوری: جزیره کیش به عنوان الگوی ایران ۱۴۰۴ مطرح خواهد شد

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: جذب گردشگران مهمترین محور توسعه منطقه آزاد کیش است و این جزیره به عنوان الگوی ایران ۱۴۰۴ مطرح خواهد شد.
۱۳۹۲/۰۷/۲۶

نمایشگاه املاک و مستغلات ایران در تهران افتتاح می شود

نخستین نمایشگاه املاک و مستغلات ایران با حضور ۷۵ شرکت داخلی در فضایی به مساحت حدود شش هزار متر مربع روز جمعه (فردا) در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران گشایش می یابد .
۱۳۹۲/۰۷/۲۳

مسکن را باید مردم بسازند؛ نه دولت

اقتصادپرس : چند روزی است که علی نیکزاد سکان وزارت راه و شهرسازی را به دست عباس آخوندی داده است و از این پس، آخوندی است که باید بار سنگین پروژه‌های نیمه‌تمام و وعده‌های محقق نشده‌ای که...
۱۳۹۲/۰۷/۲۳

چراغ‌سبز به تغییرکاربری و افزایش‌تراکم: «پاک‌کن» طرح‌تفصیلی تهران آمد

مقررات درج‌شده در طرح تفصیلی جدید تهران که قرار بود مطابق وعده‌ها و تاکیدهای فراوان مدیریت‌شهری پایتخت، سفت و محکم باشد و در مقابل هر نوع خواسته مالک زمین - چه اشخاص حقیقی و حقوقی و چه ...
۱۳۹۲/۰۷/۲۳

قوانین دست و پاگیر عامل اختلال در فعالیت های عمرانی

رییس کانون سراسری پیمانکاران عمرانی با انتقاد از قوانین دست و پاگیر و مخل کسب و کار و فعالیت در حوزه عمرانی گفت: این قبیل قوانین بیشتر اوقات در تناقض با قوانین بالادستی قرار می گیرد و عرصه را بر پیمان
۱۳۹۲/۰۷/۲۳

قیمت خانه واقعی شد/ بازار مسکن رونق گرفت

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک از روند آرام و کاهشی قیمت مسکن در بازار خبر داد و گفت: حباب قیمت مسکن از بین رفته و قیمت‌ها واقعی شده است.
۱۳۹۲/۰۷/۲۳

بانک مسکن مصوبه افزایش وام مسکن مهر را اجرا نمی‌کند

مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان البرز گفت: تحویل 9 هزار واحد مسکن مهر استان البرز مشروط به موافقت بانک مسکن مبنی بر افزایش مبلغ وام از 25 به 30 میلیون تومان است.
۱۳۹۲/۰۷/۲۳

اعلام رویکرد دولت جدید توسط وزیر اقتصاد/ تشریک مساعی با جامعه جهانی و گسترش مبادلات

وزیر اقتصاد کشورمان دستور کار دولت جدید جمهوری اسلامی را تشریک مساعی با جامعه جهانی و گسترش مبادلات اقتصاد درعرصه بین المللی و تعامل مثبت با سازمان های پولی و مالی بین المللی عنوان کرد.
۱۳۹۲/۰۷/۲۳

جزئیات جلسه نوبخت با 50 اقتصاددان/ تدوین بودجه 93 کار آسانی نیست

نشست هم اندیشی 50 اقتصاددان با معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برگزار شد و تشکیل هسته های مشاوره با صاحبنظران و نخبگان اقتصادی کشور مورد تاکید قرار گرفت.
۱۳۹۲/۰۷/۲۳

جزئیات اجلاس38 ایکائو در کانادا/ افزایش 2 برابری ترافیک هوایی دنیا تا سال 2030

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به بیان دستاوردهای اجلاس 38 ایکائو که با حضور 184 کشور جهان و 54 مؤسسه بین المللی، در 24 سپتامبر 2013 میلادی در کانادا برگزار شد، پرداخت.
۱۳۹۲/۰۷/۲۲

قیمت پیش فروش مسکن هم شکست/ فهرست آپارتمان‌های پیش‌فروشی در تهران

خبرگزاری مهر- گروه اقتصادی: کاهش قیمت‌ها در بازار مسکن بر نرخ پیش فروش‌ها هم تاثیر محسوسی گذاشته است و مالکان حاضرند با قیمت پایین تر و تخفیف بیشتر واحدهایشان را به فروش برسانند.
۱۳۹۲/۰۷/۲۲

سند ملی بازآفرینی پایدار بافت فرسوده

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: به زودی سند ملی برنامه بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محلات هدف نوسازی و بهسازی شهری براساس رویکردها و نگرش‌های دولت، نهایی و جهت تصویب به هیات دولت ارائه می‌شود.
۱۳۹۲/۰۷/۲۲

تهران میزبان بزرگترین نمایشگاه تأسیسات خاورمیانه

بزرگترین نمایشگاه تأسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی منطقه خاورمیانه از ۲۵ مهر ماه به مدت چهار روز با حضور بیست و یک کشور جهان، در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آغاز بکار خواهد کرد.
۱۳۹۲/۰۷/۲۲

«پاک‌کن» طرح‌تفصیلی تهران آمد

تسهیلاتی مغایر طرح‌تفصیلی جدید برای زمین‌های بالای 1000 مترمربع در مناطقی از تهران
۱۳۹۲/۰۷/۲۲

شورای‌شهر «تغییرکاربری» را پیگیری می‌کند

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه: موارد متعددی از مغایرت‌های طرح‌تف
۱۳۹۲/۰۷/۲۱

تنها حذف زمین، در طرح جامع مسکن اجرا شد

با توجه به آن‌که وزیر راه‌ و شهرسازی هنوز برنامه مشخصی را برای تغییر الگوی مسکن ارئه نداده، اما باید بازنگری در طرح جامع مسکن از کارهای ضرب‌العجل‌ و اولویت‌دار برای ساماندهی به این حوزه‌ی آشفته باشد.
۱۳۹۲/۰۷/۲۱

تعهد روحانی به رهبری درباره مسکن مهر

وزیر راه و شهرسازی معتقد است به دلیل اینکه رئیس جمهور در خدمت مقام معظم رهبری تعهد کردند تا تعهدات دولت قبل را انجام دهند؛ بنابراین تمامی طرح‌های قبلی از جمله مسکن مهر به پایان می رسد.
۱۳۹۲/۰۷/۲۱

اهمیت نظام ارجاع کار نظارت ساختمان

سید مهدی هاشمی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت : با اجرای نظام نامه اولویت بندی ارجاع کار نظارت ساختمان هم از حقوق مهندسان ناظر و هم از حقوق مالکان و سازندگان حمایت و دفاع می شود .
۱۳۹۲/۰۷/۲۱

رفع‌نقص «ثبت‌آنی» در معاملات‌محضری

ناگفته‌ها از منافع حقوقی سامانه جدید برای متعاملین محضری
۱۳۹۲/۰۷/۲۱

عیوب نقشه‌دولت برای تامین‌مالی ‌مسکن

در هیچ کجای دنیا کم‌درآمدها با «وام و پس‌انداز» خانه‌دار نشده‌‌اند توصیه‌های معاون سابق وزیرمسکن درباره پیش نیاز‌های طرح
۱۳۹۲/۰۷/۲۱

سبک‌جدید «نظارت» بر نوسازی بافت‌فرسوده

روند نوسازی در مناطقی از تهران که جزو بافت فرسوده محسوب می‌شوند با همکاری سازمان نظام مهندسی در قالب «کنترل مضاعف» در مسیر ارتقای کیفیت ساخت وساز و جلوگیری از ساخت و ساز‌های ناپایدار قرار گیرد.
۱۳۹۲/۰۷/۲۱

شواهدی دال بر ادامه نزول قیمت مسکن

در حال حاضر بررسی‌ها نشان می‌دهد که شاخص تورم با شاخص قیمت مسکن یکسان شده است؛ یعنی اینکه افزایش قیمت مسکن تقریبا معادل افزایش قیمت برخی کالاهای پرمصرف شده است.
۱۳۹۲/۰۷/۱۶

در بخش راه و مسکن ساعتی 6 میلیارد تومان هزینه می‌شود

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که روزانه حدود 2000 واحد مسکونی احداث می‌شود، گفت: براساس برآورد‌های انجام شده در هر ساعت حدود شش میلیارد تومان در بخش راه و ساختمان هزینه می‌شود که این صنعت پس از نفت د
۱۳۹۲/۰۷/۱۶

رشد کیفی بتن در کشور نیازمند توجه جدی است

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گردش مالی صنعت بتن کشور را سالانه بیش از ۶ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: اگرچه رشد کمی بتن قابل توجه است اما رشد کیفی آن با وجود تلاش های صورت گرفته هنوز نیازمند
۱۳۹۲/۰۷/۱۶

صنعت راه در استفاده از انواع بتن های با عملکرد بالا بیگانه است

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه، در صنعت راه به رغم استفاده گسترده از بتن، فناوری های مرتبط با آن چندان مورد توجه قرار نگرفته است، گفت: استفاده از روسازی های بتنی، انواع بتن های با عملکرد بالا، بتن
۱۳۹۲/۰۷/۱۶

راهکارهای شانس نوبل اقتصاد برای مهار انتظارات تورمی

وی بسترسازی برای جلب اعتماد مردم را با توجه به نکته‌هایی که در این مصاحبه به آنها اشاره می‌کند، لازمه رساندن قایق متلاطم اقتصاد ایران به ساحل رشد و ثبات می‌داند.
۱۳۹۲/۰۷/۱۶

یک پیش بینی از آینده بازار مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی از کاهش حدود 10 درصدی قیمت‌ها در بازار مسکن و ثبات بازار در نیمه دوم سال خبر داد و گفت: در دو دهه گذشته به طور متوسط سالیانه افزایش قیمت مسکن 23 درصد، قیمت زمین 25 درصد، اجاره
۱۳۹۲/۰۷/۱۶

علل رشد شدید قیمت زمین

نیمه اول امسال عرضه قطعات آماده ساخت خیلی محدود شد و ناپایداری بازارهای موازی، مالکان زمین را از فروش این دارایی کم‌ریسک، منصرف کرد.
۱۳۹۲/۰۷/۱۶

بعد از اعلام آخوندی مبنی بر نبود بودجه، مطرح شد: پیشنهاد بخش خصوصی برای تامین مالی پروژه‌های عمرانی

همزمان با تاکید اخیر وزیر راه و شهرسازی در مورد ضرورت چاره‌اندیشی برای تعریف شیوه‌های نوین تامین مالی برای پروژه‌های عمرانی، رییس انجمن صنفی پیمانکاران استان تهران بر اجرایی کردن مدل مشارکت با دولت به
۱۳۹۲/۰۷/۱۶

مصطفی‌ قلی‌ خسروی از ریاست اتحادیه املاک کناره گرفت - انصراف پدر املاک ایران از ریاست

رییس جدید صنف مشاوران‌ املاک تهران امروز انتخاب می‌شود
۱۳۹۲/۰۷/۱۶

کاهش قیمت مسکن در دهه اول مهر

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: آمار میانگین کشوری قیمت مسکن از کاهش حدود 200هزار تومانی قیمت به ازای هر مترمربع حکایت دارد.
۱۳۹۲/۰۷/۱۴

انتقال پروازهای حج عمره امسال به فرودگاه امام

پس از پایان عملیات حج تمتع، کلیه پروازهای حج عمره و تمتع به فرودگاه امام خمینی (ره) منتقل می‌شود.
۱۳۹۲/۰۷/۱۴

کاهش مجدد قیمت مسکن و رسیدن قیمت‌ها به کف

اتحادیه کشوری مشاوران املاک از کاهش مجدد قیمت مسکن خبر داد و گفت: حباب باقی‌مانده در بازار مسکن تا یکی - دو ماه آینده به صفر می‌رسد.
۱۳۹۲/۰۷/۱۴

تامین اعتبار مسکن از منابع غیرتورمی

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام اینکه پایه پولی ۱۰۰هزار میلیارد تومان شد، بر تامین اعتبار مسکن از منابع غیرتورمی تاکید کرد.
۱۳۹۲/۰۷/۱۴

قدرت خرید مسکن را افزایش می دهیم

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که در وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت راه و شهرسازی روش‌ جدید پس‌انداز به منظور تامین مالی مسکن و افزایش قدرت خرید خانوارها طراحی می‌شود، گفت: با فعال کردن بازار مسک
۱۳۹۲/۰۷/۱۴

وزیر راه و شهرسازی برنامه های دولت برای خانه دار شدن مردم را اعلام کرد

وزیر راه و شهرسازی طراحی افزایش پس انداز برای رشد قدرت خرید مسکن و پشتوانه قرار دادن سیاست های زمین شهری را از راه کارهای دولت برای خانه دار شده مردم اعلام کرد.
۱۳۹۲/۰۷/۱۴

نقشه راه تامین مالی مسکن

دستور وزیر اقتصاد به بانک‌ها برای فروش اموال و املاک مازاد سیستم بانکی کشور
۱۳۹۲/۰۷/۱۴

موضع جالب رییس نظام‌مهندسی درباره گود «ایران‌زمین»

دلیل نشست زمین گودبرداری غیراصولی نبوده است بلکه نشتی آب از شاه لوله اصلی آب دلیل این حادثه بود.
۱۳۹۲/۰۷/۱۴

هشدار به مشاوران املاک بساز و بفروش

دلالی که خودش سازنده است، چگونه می‌تواند بین خریدار و فروشنده بی‌طرف باشد؟
۱۳۹۲/۰۷/۱۳

زنگ رونق معاملات مسکن به صدادرآمد

رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران درباره روند معاملات مسکن در آغاز فصل پاییز خاطرنشان کرد: تاچندی پیش معاملات خرید و فروش در رکود قرار داشت اما معمولا باآغاز فصل پاییز و بازشدن مدارس ، زنگ شروع م
۱۳۹۲/۰۷/۱۳

پیـش فروش، یک مـعادله چند مجهـوله

در نگاه اول، در یک معامله پیش فروش، پیش خریدار سود می کند. اما این موضوع آن هم در شرایط بی ثبات فعلی ایران، در واقع یک معادله چندمجهوله است. یک انبوه ساز باید قبل از شروع پروژه سرمایه لازم برای ساخت آ
۱۳۹۲/۰۷/۱۳

گر می خواهید خانه کلنگی خود را بسازید؛ بخوانید شرایط دریافت وام ساخت مسکن

شاید بیشتر کسانی که می خوهند زمین مسکونی خود را بسازند و چند واحد آپارتمان بنا کنند یا همه انبوه سازانی که شغلشان ساخت واحدهای مسکونی است و حتی خریدارانی که پس از گذشت سال ها کار و پس انداز حالا می خو
۱۳۹۲/۰۷/۱۳

واکنشها به تصویب مقررات ملی ساختمان سبز

همزمان با اعلام تصویب مقررات ملی ساختمان سبز در کمیته فرعی کمیسیون زیربنایی دولت که اخیرا خبرآن به نقل از معاون انسانی سازمان محیط زیست برروی خروجی خبرگزاری ها قرارگرفت،چند تن ازکارشناسان مسکن ونیزفعا
۱۳۹۲/۰۷/۱۳

پرداخت 40 درصد از قیمت خانه بهترین روش اعطای وام مسکن

یک کارشناس اقتصاد مسکن معتقد است: موثر‌ترین میزان افزایش وام مسکن پرداخت تسهیلات 40 درصدی قیمت هر واحد مسکونی است که کمک بزرگی به خانه‌دارشدن اقشار متوسط است.
۱۳۹۲/۰۷/۱۳

مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه گفت: در صورت تأمین منابع مورد نیاز فاز نخست متروی فرودگاه امام پرند

مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه گفت: در صورت تأمین منابع مورد نیاز فاز نخست متروی فرودگاه امام پرند تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
۱۳۹۲/۰۷/۱۳

وزیر راه و شهرسازی : بدون رقابت بهره وری مفهومی ندارد

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بدون رقابت اساسا بهره وری مفهومی ندارد، گفت: برای افزایش بهره وری ارایه راهکارهای بنیادین مناسب نیست بلکه باید در خصوص سیستم های کاربردی سخن گفت .
۱۳۹۲/۰۷/۱۳

درخواست برای سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد چابهارافزایش یافته است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، از افزایش درخواست متقاضیان برای سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد چابهار، قطب سوم پتروشیمی کشور خبر داد.
۱۳۹۲/۰۷/۱۳

تغییر سیاست ساخت‌وساز

معاون وزیر راه‌وشهرسازی: منابع ارضی دولت در قالب «مشارکت» با بخش‌خصوصی تبدیل به ساختمان‌های مسکونی برای دهک‌های 1 تا 10 می‌شود
۱۳۹۲/۰۷/۱۰

مهم ترین اولویت اقتصاد ایران از نگاه اقتصاددان کمبریجی

فته نامه تجارت فردا در گفت و گو با محمد هاشم پسران به بررسی مهم ترین موضوعات اقتصاد ایران پرداخته است.
۱۳۹۲/۰۷/۱۰

یک شیرازی نامزد کسب جایزه نوبل اقتصاد

مؤسسه تامسون رویترز گزینه‌های احتمالی کسب جایزه نوبل اقتصاد در سال ۲۰۱۳ را اعلام کرد که در این میان نام اقتصاد‌دادن برجسته ایرانی محمد‌هاشم پسران نیز وجود دارد.
۱۳۹۲/۰۷/۱۰

تاثیر افزایش تسهیلات مسکن بر بخش‌های مختلف اقتصادی

عضو هیات مدیره انجمن مهندسان راه و ساختمان ایران معتقد است: افزایش تسهیلات مسکن به شرط تاثیر بر کلیه‌ی بخش‌های اقتصادی موثر است.
۱۳۹۲/۰۷/۰۹

پیش‌بینی نیلی از وضعیت اقتصاد کشور

6 مشکل اصلی اقتصاد ایران از زبان مسعود نیلی
۱۳۹۲/۰۷/۰۹

۹۷ درصد مناطق مسکونی کشور در معرض زلزله است

تهران - معاون سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه ایران ششمین کشور زلزله‌خیز در دنیا به شمار می آید، گفت: ۹۷ درصد از مناطق مسکونی کشور در معرض زلزله قرار دارند.
۱۳۹۲/۰۷/۰۹

تکلیف آزادراه تهران - شمال در هفته جاری مشخص می‌شود

وزیر راه و شهرسازی از ارائه گزارش دو مشاور خود درباره پروژه آزادراه تهران - شمال در هفته جاری خبر داد.
۱۳۹۲/۰۷/۰۹

تعهد جدید در مسکن‌مهر، ممنوع

10000 متقاضی از «لیست‌ذخیره» در شهر جدید پرند حذف ‌شدند، اعتبار قرارداد پیش‌خریداران به قوت خود باقی است بخشنامه روز گذشته وزارت راه‌وشهرسازی: هر نوع ثبت‌نام و تعهد جدید به خانوارها در 18 شهرجدید ممن
۱۳۹۲/۰۷/۰۹

تحویل مسکن ویژه از زمستان 92

تعدادی از واحدهای مسکن ویژه تهران تا پایان سال و بقیه واحدها تا نیمه اول سال آینده به متقاضیان تحویل داده می‌شوند.
۱۳۹۲/۰۷/۰۹

فاصله «افتتاح» تا «اسکان»

جیره‌بندی آب‌شرب در برخی مناطق مسکن‌مهر
۱۳۹۲/۰۷/۰۸

سلطانی در گفت و گو با خانه ملت خبر داد: وعده سیف برای لغو محدودیت ال.‌سی‌های داخلی

رییس کل بانک مرکزی تاکید کرد که این موضوع را بررسی می کند و با اصلاح نواقصی که از آن سوء استفاده می شد این امکان برای استفاده مجدد واحدهای تولیدی از LCداخلی فراهم شود.
۱۳۹۲/۰۷/۰۸

ماموریت‌ ویژه سازمان ملی «زمین»

زمین‌های دولت از این پس صرف ارتقای کیفیت و خدمات سکونتی حومه کلانشهرها می‌شود مشکلات اساسی مسکن‌مهر از زبان قائم‌مقام وزیر راه‌وشهرسازی
۱۳۹۲/۰۷/۰۸

فاز دوم کاهش قیمت مسکن

«دنیای‌اقتصاد» بررسی می‌کند: رکود‌ مسکن تسلیم «تماس‌تلفنی با روحانی» شد؟
۱۳۹۲/۰۷/۰۸

صندوق بین المللی پول: اقتصاد ایران سال آینده از رکود خارج می شود

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد اقتصاد ایران در سال آتی میلادی از رکود خارج شود.
۱۳۹۲/۰۷/۰۸

وزیر راه: دولت حق تعیین تکلیف برای بانک مرکزی را ندارد

وزیر راه و شهرسازی در خصوص تصمیم گیری برای افزایش بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر گفت: دولت حق ندارد برای بانک مرکزی تعیین تکلیف کند چرا که می خواهیم دولت قانون باشیم.
۱۳۹۲/۰۷/۰۸

کیفی سازی سکونت گاه ها از اولویت کاری سازمان ملی زمین و مسکن است

مدیرعامل جدیدی سازمان ملی زمین و مسکن،کیفی سازی سکونت گاه ها را از اولویت برنامه ای خود برشمرد و گفت: در مورد مدیریت زمین و خدمات شهری نباید تنها به ایجاد سرپناه بسنده کرد بلکه باید به کیفیت زندگی و ر
۱۳۹۲/۰۷/۰۸

ساخت نیمی از مسکن مهر باقی مانده است/ 386 هزار هکتار زمین به نام دولت

قائم مقام وزیر در مسکن مهر با اشاره به اینکه 50 درصد واحدهای مسکن مهر شهری به پایان نرسیده است، گفت: تاکنون برای 386 هزار هکتار زمین به نام دولت سند صادر شده است.
۱۳۹۲/۰۷/۰۸

آخوندی: با زمین کاسبی نمی‌کنیم

سیاست‌های زمین باید در کنار تجهیز منابع مالی بانک‌ها باشد تا قدرت خرید مردم افزایش پیدا کند.
۱۳۹۲/۰۷/۰۸

وزیر راه و شهرسازی خبرداد: لغو بازپرداخت 20 ساله اقساط مسکن مهر

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر با دوران مشارکت همان 15ساله خواهد بود.
۱۳۹۲/۰۷/۰۸

افزایش نیافتن بازپرداخت وام مسکن مهر/ اخذ مالیات برای مالکیت بیش از یک خانه

وزیر راه و شهرسازی گفت: مصوبه جدیدی برای افزایش بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر ابلاغ نشده است و اگر در دولت قبلی این مصوبه 15 سال بود در حال حاضر نیز همین مدت زمان در نظر گرفته می‌شود.
۱۳۹۲/۰۷/۰۸

کاهش خرید و فروش خانه در شهریور ماه

شهریورماه امسال بیش از 157 هزار قرارداد مسکن در کشور منعقد شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش 20 هزار موردی در قرار‌داد‌های خرید و فروش همراه بود.
۱۳۹۲/۰۷/۰۸

راه‌اندازی سامانه بانک زمین در هفته آینده

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر از راه‌اندازی سامانه بانک زمین طی هفته آینده خبر داد.
۱۳۹۲/۰۷/۰۷

روحانی: گردشگری از موثرترین ابزارهای دیپلماسی عمومی است/آماده میزبانی از گردشگران هستیم

رییس جمهوری بر نقش مهم گردشگری به عنوان یکی از موثرترین ابزارهای دیپلماسی عمومی در ایجاد ارتباط و تعامل بین ملت ها، تقارب فرهنگ ها، شناخت اقوام گوناگون از یکدیگر، برقراری صلح و دوستی، اعتلای دانش بشری
۱۳۹۲/۰۷/۰۷

برنامه کوتاه‌مدت برای‌ «مسکن»

مشاور شهرسازی ‌و ‌معماری عباس آخوندی –با 13 سال سابقه حضور در معاونت شهرسازی وزارت مسکن در 3 دولت میرحسین موسوی و هاشمی رفسنجانی- از شروع دو سری برنامه کوتاه‌مدت و ضربتی در وزارت راه‌وشهرسازی برای همو
۱۳۹۲/۰۷/۰۷

بهترین زمان برای خرید خانه فرا رسید؟ ثابت ماندن قیمت مسکن طی سه ماه آینده

معاون بازرسی اتحادیه املاک استان تهران گفت: در حال حاضر قیمت‌ها دربازار مسکن به کف رسیده و بهترین زمان برای خرید خانه است و دیگر کاهش یا افزایشی برای مسکن در سه ماهه آینده پیش‌بینی نمی‌شود.
۱۳۹۲/۰۷/۰۷

برنامه آینده بازار مسکن

مشاور شهرسازی‌ومعماری وزیر راه‌وشهرسازی درباره نحوه ورود دولت یازدهم به حوزه برنامه‌ریزی بخش مسکن گفت: در 35 سال گذشته سه تجربه سیاست‌گذاری در این بخش را شاهد بودیم که
۱۳۹۲/۰۷/۰۷

استفاده از ابزارهای مالیاتی برای کنترل اجاره‌بها/ آخوندی از دوران مستاجری خود گفت

وزیر راه و شهرسازی، استفاده از ابزارهای مالیاتی برای کنترل اجاره بها را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر در حمل و نقل هزینه ها متناسب با درآمد نباشد کارفرما مجبور به کم‌کاری در بخش‌های دیگر می‌شود.
۱۳۹۲/۰۷/۰۷

آمادگی دولت برای رفع مشکلات بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حمل و نقل

وزیر راه و شهرسازی با تاکید براعتماد متقابل دولت و بخش خصوصی، درک درست طرفین از مشکلات و چالشهای موجود را زمینه ای مناسب برای تعمیق همکاریها برشمرد و اعلام کرد: دولت آمادگی کامل دارد برای رفع مشکلات
۱۳۹۲/۰۷/۰۷

اجاره مسکن تا 25 درصد افزایش یافت/ قیمت مسکن به کف رسید

عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری مشاوران املاک از افزایش 18 تا 25 درصدی اجاره بهای مسکن در تابستان امسال خبر داد و گفت: قیمت مسکن در بازار به کف رسیده است.
۱۳۹۲/۰۷/۰۷

مدیرعامل جدید سازمان ملی زمین و مسکن فردا معارفه خواهد شد

در پی انتصابات از سوی وزارت راه و شهر سازی محمد پژمان از سوی هیات وزیران به عنوان رییس سازمان ملی زمین و مسکن و معاون وزیر راه و شهرسازی انتخاب شد.
۱۳۹۲/۰۷/۰۷

قالیباف اجازه کلنگ زنی دارد؟

شروط شورای‌شهر برای شروع پروژه‌های جدید در تهران
۱۳۹۲/۰۷/۰۷

خطر صدور کد رهگیری جعلی در معاملات مسکن

هشدار معاون بازرسی اتحادیه املاک به خریداران: از صحت «کدپستی» اطمینان حاصل کنید
۱۳۹۲/۰۷/۰۶

بلند مرتبه‌سازی در تهران محدود می‌شود

مدیر کل شهرسازی شهرداری تهران با اشاره به اینکه ضوابط بلند مرتبه سازی در مرحله پیش‌نویس نهایی قرار گرفته است، گفت: با ملاک عمل قرار گرفتن ضوابط جدید بلند مرتبه سازی به قد تهران افزوده خواهد شد اما این
۱۳۹۲/۰۷/۰۶

ساخت مصالح ساختمانی از گاز دی اکسید کربن

آیا می دانید می توان از انتشار گاز دی اکسید کربن برای ساخت مصالح ساختمانی همچون آجر استفاده کرده و این گاز مضر را برای مصارف مفید مورد استفاده قرار داد؟
۱۳۹۲/۰۷/۰۶

ساخت تهران با هویت اسلامی ایرانی

شهردار تهران گفت: برنامه های شهرداری تهران در آینده بر مبنای ساختن تهران با ساختارهویتی اسلامی وایرانی طراحی شده است.
۱۳۹۲/۰۷/۰۶

وام‌مسکن‌50‌میلیونی منتفی شد

پاسخ مشاور مالی وزیر راه‌وشهرسازی به شایعه «لغو مصوبه افزایش وام ساخت توسط این دولت» تشکیل کمیته‌کارشناسی در بانک‌مرکزی برای افزایش سقف وام‌خرید 5 نکته‌ای که هنگام افزایش وام خرید مسکن باید مدنظر سیست
۱۳۹۲/۰۷/۰۶

تکمیل طرح های مسکن مهر با جدیت دنبال می شود

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: تکمیل طرح های مسکن مهر در مناطق مختلف کشور در دولت تدبیر و امید با جدیت دنبال می شود.
۱۳۹۲/۰۷/۰۶

خرید و فروش مسکن مهر ممنوع

کرج - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور گفت: معامله و خرید و فروش مسکن مهر در کشور به هر شکلی ممنوع است.
۱۳۹۲/۰۷/۰۳

پیشنهاد بورسی برای افزایش قدرت خرید مسکن

«فروش متری مسکن» و ایجاد «صندوق زمین و ساختمان» دو ابزاری است که از سوی مدیرعامل فرابورس برای افزایش قدرت خرید متقاضیان بازار مسکن به وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد شده است.
۱۳۹۲/۰۷/۰۳

جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه به دنبال سلاح هسته ای نبوده است

حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در گفت وگو با شبکه تلویزیونی سی. ان.ان ضمن تاکید بر حق ایران در برخورداری از فناوری صلح آمیز هسته ای، گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه به دنبال سلاح هسته ای نبوده ا
۱۳۹۲/۰۷/۰۳

کاهش شدید معاملات مسکن

رییس اتحادیه مشاوران املاک با اعلام کاهش 43 درصدی خرید و فروش مسکن در کشور گفت: خرید و فروش مسکن از روزی 14 هزار به 8 هزار قرارداد کاهش یافته است.
۱۳۹۲/۰۷/۰۳

تشویق به پارکینگ‌سازی با مجوز «تجاری»

مالکان زمین‌های با مساحت بیش‌از یک هزار مترمربع، در صورتی که حاضر باشند به‌ جای استفاده از کاربری قید‌شده در طرح تفصیلی، زمین را به ساخت پارکینگ‌های طبقاتی اختصاص دهند از یکسری مجوز‌های تشویقی بهره‌من
۱۳۹۲/۰۷/۰۳

تعویق امضای قرارداد با پیش خریداران مسکن ویژه

قرارداد اعیانی واحدهای مسکن ویژه تهرانسر پس از پرداخت قسط پنجم منعقد می‌شود و زمان انعقاد قرارداد عرصه این واحدها نیز متعاقبا اعلام می‌شود.
۱۳۹۲/۰۷/۰۳

جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه به دنبال سلاح هسته ای نبوده است

مسابقه طراحی معماری برج‌های اطلسی نمک‌آبرود در زیربنایی به مساحت 120 هزار متر مربع واقع در شهرک توریستی نمک آبرود برگزار شد.
۱۳۹۲/۰۷/۰۲

کاهش خرید و فروش مسکن

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه خرید و فروش مسکن در کشور از روزی 14 هزار به 8 هزار قرارداد کاهش یافته است، گفت: بهترین روش برای خانه‌دار شدن، اعطای تسهیلات به سازنده و انتقال آن به خریدار است
۱۳۹۲/۰۷/۰۲

مسکن تا کجا پایین خواهد آمد؟

همانطور که پیشتر در اقتصادآنلاین پیش بینی شده بود، قیمت مسکن در تهران با رشد 65 درصد در 4 ماه نخست نتوانست دوام بیاورد و اکنون با کاهش 15 درصدی مواجه شده است.
۱۳۹۲/۰۷/۰۲

دیپلماسی نیویورک شتاب گرفت

«ظریف» و «اشتون» با هم دیدار کردند صالحی: سطح غنی‌سازی قابل مذاکره است، ولی حق غنی‌سازی نه
۱۳۹۲/۰۷/۰۲

فروشندگان واقعی مسکن از رکود کلافه شدند /پیش بینی رکود تا پایان سال

خبرگزاری پانا: رکود دامنه دار مسکن که از ابتدای سال جاری آغاز شده بود با سپری شدن ماههای پایانی تابستان نیز ادامه دارد و دراین میان به نظر نمی رسد این رکود تاماههای اینده نیز تغییرکند ، شرایطی که فروش
۱۳۹۲/۰۷/۰۲

زمان انعقاد قرارداد مسکن ویژه به تعویق افتاد

قرارداد اعیانی واحدهای مسکن ویژه تهرانسر پس از پرداخت قسط پنجم منعقد می‌شود و زمان انعقاد قرارداد عرصه این واحدها نیز متعاقبا اعلام می‌شود.
۱۳۹۲/۰۷/۰۲

واگذاری بافت‌فرسوده به بانک‌های تجاری

برخلاف روش‌هایی که تا به حال در این حوزه به کار گرفته شده است- دو طرف اصلی نوسازی یعنی مالک ملک کلنگی و سرمایه‌گذار سازنده همزمان از منافع حاصل از نوسازی، سود کنند.
۱۳۹۲/۰۷/۰۲

بافت‌فرسوده با نگاه «کالبدی» نوسازی نمی‌شود

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اعلام اینکه کهنگی و فرسودگی بافت‌های شهری از جمله معضلاتی است که هر روز بزرگ‌تر می‌شود، تصریح کرد: بسیاری از این گره‌ها و معضلات با یک اقدام مردمی و مشارکت جمعی با
۱۳۹۲/۰۷/۰۲

افزایش بیکاری با رکود بازار مسکن

رییس اتحادیه‌ی املاک مشهد عنوان کرد: رکود در بازار مسکن، عده‌ی زیادی را متضرر می‌کند.
۱۳۹۲/۰۷/۰۲

آخوندی: شهرسازی را متحول می کنیم

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به دولت محور بودن شهرسازی و توسعه در ایران بر لزوم تغییر شهرسازی به نحوی که شهروندان محور آن باشند تاکید کرد.
۱۳۹۲/۰۷/۰۱

وعده آخوندی برای رونق بخش حمل و نقل/ دیگر مسکن مهر جدید نمی‌سازیم

وزیر راه و شهرسازی با رد ادامه ساخت مسکن مهر جدید از سوی دولت، وعده داد تا یکسال آینده بخش حمل و نقل رونق گیرد.
۱۳۹۲/۰۷/۰۱

مسکن مهر گران نشده/ تمام تعهدات قبلی در حال انجام است

وزیر راه و شهرسازی ضمن تکذیب افزایش قیمت مسکن مهر گفت: ساخت مسکن مهر متوقف نشده و تمام تعهدات قبلی در حال انجام است.
۱۳۹۲/۰۷/۰۱

روزهای بهتر اقتصاد می‌آید

همزمان با سفر رییس‌جمهور به آمریکا و سخنرانی وی در محل سازمان ملل متحد، رییس اتاق بازرگانی ایران و رییس دفتر ریاست‌جمهوری، در نشست هیات نمایندگان این اتاق، روزهای بهتری را برای آینده اقتصاد ایران پیش‌
۱۳۹۲/۰۷/۰۱

اولین دستور وزارتی به شهرهای‌جدید

واگذاری مسکن‌مهر بدون همه‌ امکانات، ممنوع شد جزئیات سفر محسن‌نریمان به «پردیس» و «پرند» از زبان مدیران عامل
۱۳۹۲/۰۷/۰۱

تجارب موفق کشورها در حوزه مسکن

در کشورهای توسعه یافته زیرساخت‌های لازم برای تولید مشخص و شفاف است؛ یعنی در کلیه زمینه‌های تولید، ابتدا و انتهای کار روشن است.
۱۳۹۲/۰۷/۰۱

تشکیل شش کمیسیون تخصصی در شورای شهر تهران

همزمان با افزایش دو برابری تعداد اعضای شورای شهر تهران در دوره چهارم، تعداد کمیسیون‌های تخصصی شورا نیز از سه کمیسیون در دوره سوم به شش کمیسیون در این دوره افزایش یافت.
لوله صنعتی سیاه ابعاد 15mm
لوله و پروفيل ساوه
 
مشعل گازوئیل سوز PM6-PLT-518
پارس مشعل
 
مشعل گازوئیلی OLB 45
گروه صنعتی آذربان
 
پوکه دانه ترکیبی
سبك سازان سبز
 
کالیبر مخصوص
خاور سپيران (يونی پايپ)
بيمه ايران نمايندگی محارم
فهرست اخبار
آرشيو اسفند ماه سال 1397آرشيو دی ماه سال 1397آرشيو مهر ماه سال 1397آرشيو خرداد ماه سال 1397آرشيو ارديبهشت ماه سال 1397آرشيو فروردين ماه سال 1397آرشيو اسفند ماه سال 1396آرشيو مرداد ماه سال 1396آرشيو خرداد ماه سال 1396آرشيو فروردين ماه سال 1396آرشيو دی ماه سال 1395آرشيو آذر ماه سال 1395آرشيو آبان ماه سال 1395آرشيو مرداد ماه سال 1395آرشيو تير ماه سال 1395آرشيو خرداد ماه سال 1395آرشيو ارديبهشت ماه سال 1395آرشيو بهمن ماه سال 1394آرشيو مهر ماه سال 1394آرشيو شهريور ماه سال 1394آرشيو مرداد ماه سال 1394آرشيو تير ماه سال 1394آرشيو خرداد ماه سال 1394آرشيو ارديبهشت ماه سال 1394آرشيو فروردين ماه سال 1394آرشيو اسفند ماه سال 1393آرشيو بهمن ماه سال 1393آرشيو دی ماه سال 1393آرشيو آذر ماه سال 1393آرشيو آبان ماه سال 1393آرشيو تير ماه سال 1393آرشيو ارديبهشت ماه سال 1393آرشيو فروردين ماه سال 1393آرشيو اسفند ماه سال 1392آرشيو بهمن ماه سال 1392آرشيو آبان ماه سال 1392آرشيو مهر ماه سال 1392آرشيو شهريور ماه سال 1392آرشيو مرداد ماه سال 1392آرشيو تير ماه سال 1392آرشيو خرداد ماه سال 1392
كليه حقوق اين سايت مربوط به بازار مصالح و مسكن محارم می‌باشد.  Copyright © 2024 B3m Co. All rights reserved.