۱۳۹۴/۰۲/۲۹

تحلیل اقتصادی «انتقال پایتخت»

انتقال پایتخت همان‌طور که همگان می‌دانند موضوع جدیدی نیست و از ده‌ها سال قبل طرح‌های مختلفی از سوی دولت‌ها برای این موضوع تهیه شده، اما همه این طرح‌ها ناکام مانده‌اند.
۱۳۹۴/۰۲/۲۹

سه سناریو برای وام مسکن

دنیای اقتصاد: شورای پول و اعتبار در جلسه امروز خود، به بررسی سقف وام مسکن و نحوه تخصیص آن، در سه سناریو می‌پردازد.
۱۳۹۴/۰۲/۲۹

موج جدید «تغییر کاربری» در پایتخت

پایه‌ریزی 43 درصد بودجه امسال شهر تهران بر دو منبع عارضه‌زا و ناپایدار «مازاد تراکم» و «تغییر کاربری» خطوط‌قرمز طرح تفصیلی و شورای عالی شهرسازی کم‌رنگ می‌شود؟
۱۳۹۴/۰۲/۲۹

کاردان‌های فنی جایگزین بساز و بفروش‌ها می‌شوند؟

گروه مسکن– ‌هاجر شادمانی: سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران برای حذف سازنده‌های غیرحرفه‌ای از صحنه ساخت‌وساز در مسیر اجرای مصوبه کمیته 5 نفره اعلام آمادگی کرد.
۱۳۹۴/۰۲/۲۹

تبعات فروش تخلف «کسری پارکینگ»

نفس اجرای قانون در جمهوری اسلامی مبنای شرعی دارد و تخطی از آن تخطی از شرع نیز محسوب می‌شود. تا جایی‌که حضرت امام خمینی (ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی در سخنانی به صراحت به این موضوع اشاره می‌کنند.
۱۳۹۴/۰۲/۲۹

اتصال ساخت‌وساز ایران به بازار بین‌المللی

این گزارش افزود: تفاهم هسته ای بین ایران و گروه 1+5 موجب شده ما در پیش‌بینی‌هایمان در مورد صنعت ساخت‌و‌ساز ایران تجدید نظر کنیم.
۱۳۹۴/۰۲/۲۹

چاره‌جویی برای اصلاح نظام مالی کشور

سیف: مشکلات نظام بانکی کشور در دو چارچوب فرابخشی و درون‌بخشی قرار می‌گیرد، به‌طوری که مهم‌ترین مشکل فرابخشی بانک محور بودن اقتصاد و مهم‌ترین مشکل درون‌بخشی فعالیت موسسات اعتباری غیرمجاز است.
۱۳۹۴/۰۲/۲۰

مقررات ملی ساختمان کجای ساخت و ساز هاست؟

با توجه به روند فعلی ساخت ساز و رعایت نشدن مقررات ملی ساختمان، لزوم اجرای مباحث مختلف از این قانون بویژه مبحث 16 امری ضروری محسوب می شود.
۱۳۹۴/۰۲/۲۰

جلسه مشترک لاریجانی، آخوندی و متقاضیان استیضاح

نشست مشترک رئیس مجلس شورای اسلامی با وزیر راه و شهرسازی و متقاضیان استیضاح وزیر ظهر امروز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
۱۳۹۴/۰۲/۲۰

شناسنامه اقتصادی متقاضیان مسکن

تهیه شناسنامه جمعیتی و اقتصادی از جامعه متقاضیان مسکن
۱۳۹۴/۰۲/۲۰

اقدام مشترک دو قوه علیه «طبیعت‌خواری»

گروه مسکن- هاجر شادمانی: معاون قوه قضائیه از برنامه اقدام مشترک با دولت برای مقابله با «طبیعت‌خواری» در اراضی تحت مالکیت دستگاه‌های دولتی خبر داد.
۱۳۹۴/۰۲/۲۰

لیزینگ مسکن در انتظار مجوز بانک‌مرکزی

کلیات لیزینگ مسکن مورد موافقت بانک مرکزی قرار گرفته اما همچنان منتظر توافق نهایی و آیین‌نامه‌های اجرایی هستیم
۱۳۹۴/۰۲/۱۹

امکان‌سنجی انتقال پایتخت

دنیای اقتصاد: با تصویب طرح مجلس در شورای نگهبان، دولت مکلف به تشکیل شورای 15 نفره برای امکان‌سنجی «انتقال پایتخت» شد.
۱۳۹۴/۰۲/۱۹

اخبار ضد و نقیض از توقف مسکن مهر پردیس

در حالی شرکت عمران شهرهای جدید ایران توقف پروژه‌های مسکن مهر را تکذیب کرده که نمایندگان مجلس شورای اسلامی و متقاضیان با استناد به بازدید خود بر توقف ساخت و سازهای مسکن مهر این شهر تأکید دارند.
۱۳۹۴/۰۲/۱۹

افتتاح حساب امانی پیش‌فروش مسکن در محاق

خبرگزاری تسنیم: باوجود وعده وزیر راه و شهرسازی برای افتتاح حساب امانی پیش‌فروش مسکن و اعلام آمادگی بانک مسکن برای این کار، اما هنوز خبری از عملیاتی شدن این برنامه نیست.
۱۳۹۴/۰۲/۱۹

مسکن اجتماعی طلسم شد/ تعویق چندباره در رونمایی!

درحالی دوسال پیش طرح مسکن اجتماعی از سوی دولت مطرح شد که تاکنون چندین بار رونمایی از آن به تعویق افتاده و هنوز سرنوشت اجرای این طرح مشخص نیست.
۱۳۹۴/۰۲/۱۹

مشکل فاینانس راه‌آهن تهران - مشهد حل می‌شود

در شرایطی که طبق وعده راه‌آهن بناست برقی‌سازی خط آهن تهران به مشهد تا سال 1396 به پایان برسد، مشکلات پیش آمده در مسیر تامین فاینانس پروژه باعث شده سرعت پیشروی طرح کند شود
۱۳۹۴/۰۲/۱۹

امضای تفاهم نامه ایران و هند برای توسعه چابهار

تهران - ایرنا - عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ایران و نیتین گادکاری وزیر حمل و نقل، کشتیرانی و بزرگراه های هند تفاهم نامه سرمایه گذاری هند برای توسعه بندر چابهار را امضا کردند.
۱۳۹۴/۰۲/۱۹

ارزیابی مساله انتقال یا تمرکززدایی از پایتخت

می‌توان کلان‌شهر تهران را از محل گسل‌های لرزه‌زا دور کرد. اما آیا با تغییر پایتخت، قصد داریم تا شهر تهران کنونی و مردم آن را فراموش کنیم و فقط امکانات کشور را صرف ساخت پایتختی جدید کنیم
۱۳۹۴/۰۲/۱۷

موتور تحریک تقاضا از محل اعتبارات به کار افتاد: افزایش وام از پنج کانال

دنیای اقتصاد: شورای پول و اعتبار در جلسه سه‌شنبه شب، میزان اعتبار پنج وام خرد را افزایش داد.
۱۳۹۴/۰۲/۱۷

تله «سود بانکی» علیه مستاجران

پاسخ بازار به اظهارات سخنگوی دولت درباره «بی‌اثر بودن کاهش سود بر اجاره‌بها» حفظ وزن «رهن‌کامل» منوط به یک شرط
۱۳۹۴/۰۲/۱۷

پادزهر برای ساختمان‌های نیمه‌کاره

گروه مسکن:‌ شورای شهر تهران و معاونت مسکن وزارت راه‌وشهرسازی با شناسایی موتور مولد بازار ساختمان‌های نیمه‌کاره، برای مقابله با افزایش سازه‌های ناتمام در پایتخت، یک طرح عملیاتی پیشنهاد کردند.
۱۳۹۴/۰۲/۱۷

آمار جدید از قیمت آپارتمان

وزارت راه‌وشهرسازی در تازه‌ترین گزارش خود از افزایش 3/ 51 درصدی معاملات مسکن در شهر تهران طی سال 93 خبر داد و آن را نشانه‌ای از خروج تدریجی بازار مسکن از حالت رکود عنوان کرد.
۱۳۹۴/۰۲/۱۷

سود سپرده‌ها و سفته‌بازی مسکن

نرخ سود سپرده‌ها یکی از متغیرهای کلیدی اقتصاد کشور است و دامنه اثر‌گذاری آن بسیار گسترده است
۱۳۹۴/۰۲/۱۷

گام‌های دولت برای رفع دو چالش مسکن

مطابق با اصل 31 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، کمک به تامین مسکن متناسب با نیاز برای هر فرد و خانواده ایرانی، با رعایت اولویت و برای آنها که نیازمندترند بر دوش دولت نهاده شده است.
۱۳۹۴/۰۲/۱۷

امکان توافق قبل از 10 تیر

دسترسی ایران به بازارهای تجاری، مالی، انرژی و فناوری با توافق ایجاد خواهد شد
۱۳۹۴/۰۲/۱۶

دولت از بنگاه داری بپرهیزد / ورود نقدینگی های بانکی به بازار مسکن فرصت است

ایلنا: رییس اتحادیه املاک در رابطه با اظهارات وزیر مبنی بر تامین 60 درصد نیاز تقاضا در بازار از طریق ارائه مسکن اجتماعی و مسکن حمایتی گفت:‌بهتر است واگذاری ها از طریق مشاوران املاک انجام شود.
۱۳۹۴/۰۲/۱۶

عمر متوسط جاده های کشور 5 تا 6 سال است

ایلنا: رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و ساختمان با بیان اینکه عمر متوسط جاده های کشورهای توسعه یافته 15 سال است، گفت: هم اکنون عمر متوسط جاده های کشور بین پنج تا شش سال است.
۱۳۹۴/۰۲/۱۶

بزرگراه تبریز - سهند در پیچ بی‌پولی/ زیرساختی که هنوز تکمیل نیست

تبریز – بزرگراه تبریز – سهند یکی از پروژه های مهم و ملی آذربایجان شرقی است که بعد از هفت سال هنوز خبری از افتتاح آن نیست و مسئولان کمبود اعتبار را دلیل اصلی پیشرفت کند این پروژه می دانند.
۱۳۹۴/۰۲/۱۶

نگرانی مستاجران در آستانه فصل اجاره/ نرخ اجاره آپارتمان ۵۰ متری

درحالی با نزدیک شدن به فصل اجاره، متقاضیان نگران افزایش قیمت‌ها در این بخش هستند که بخش زیادی از اجاره نشینان به واحدهای کوچکتر در محله‌های پایین تر کوچ کرده‌اند.
۱۳۹۴/۰۲/۱۶

ریسک پیش‌خرید «مال» در تهران

«دنیای‌اقتصاد» نتایج یک پیش‌بینی درباره بازار مجتمع‌های تجاری چندمنظوره را بررسی می‌کند
۱۳۹۴/۰۲/۱۶

به‌روزرسانی هزینه صدور «سند» در دفترخانه‌ها

گروه مسکن: کانون سردفتران و دفتریاران از قوه قضائیه خواست تا با به‌روزرسانی هزینه صدور سند در دفاتر اسناد رسمی اقدام کند.
۱۳۹۴/۰۲/۱۶

آپارتمان‌های اکازیون شمال پایتخت

گروه مسکن – مهدیس فرقانی: در حال حاضر میزان تقاضا با حجم عرضه در بازار خرید و فروش مسکن برابر نیست.
۱۳۹۴/۰۲/۱۶

وعده جدید برای تکمیل مصلای تهران

برای ساخت این پروژه ۳ هزار میلیارد تومان بودجه باید در نظر گرفته شود و در صورت تامین این اعتبار و رفع مشکلات، پیش‌بینی می‌شود این پروژه تا عید فطر سال 96 به پایان میرسد.
۱۳۹۴/۰۲/۱۶

ماموریت معوقه برای اقلیم تهران

گروه مسکن: پارلمان محلی پایتخت، شهرداری تهران را مکلف به پایش مستمر اقلیم شهر تهران و ارائه گزارش عملکرد خود به شورای شهر تهران کرد.
۱۳۹۴/۰۲/۱۶

نبود ایمنی 18 میلیون ساکن بافت های فرسوده را تهدید می کند

ساری - ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 18 میلیون نفر از جمعیت ساکن در بافت های تاریخی و فرسوده کشور با بحران هویت و نبود ایمنی مواجه هستند.
۱۳۹۴/۰۲/۱۶

انتشار 10 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت برای طرح های راه و شهرسازی

میزان پانزده هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح های آزادراه ها و خطوط ریلی، انتشار10 هزارمیلیارد ریال اوراق مشارکت ریالی و صکوک برای اجرای طرح های راه وشهرسازی را ابلاغ شد.
۱۳۹۴/۰۲/۱۶

15 هزار واحد مسکن مهر باقی مانده در این استان تحویل می شود

تهران - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از تحویل 15 هزار واحد مسکن مهر باقیمانده در شهرهای بیش از 25 هزار نفر جمعیت این استان تا پایان امسال خبر داد.
سشوار مستقیم GHG 600 CE
ابزار سرا(Bosch)
 
تنظیم کننده CFM/CFS
پادرعد(دانفوس)
 
میز عسلی
صنايع چوب طالقانی
 
میز کامپیوتر سکو - مدل ب
سكو ايران
 
لوله ‌فولادی ‌آب ‌سبک ‌استانداردBS ‌1387
لوله و پروفيل ساوه
بيمه ايران نمايندگی محارم
فهرست اخبار
آرشيو اسفند ماه سال 1397آرشيو دی ماه سال 1397آرشيو مهر ماه سال 1397آرشيو خرداد ماه سال 1397آرشيو ارديبهشت ماه سال 1397آرشيو فروردين ماه سال 1397آرشيو اسفند ماه سال 1396آرشيو مرداد ماه سال 1396آرشيو خرداد ماه سال 1396آرشيو فروردين ماه سال 1396آرشيو دی ماه سال 1395آرشيو آذر ماه سال 1395آرشيو آبان ماه سال 1395آرشيو مرداد ماه سال 1395آرشيو تير ماه سال 1395آرشيو خرداد ماه سال 1395آرشيو ارديبهشت ماه سال 1395آرشيو بهمن ماه سال 1394آرشيو مهر ماه سال 1394آرشيو شهريور ماه سال 1394آرشيو مرداد ماه سال 1394آرشيو تير ماه سال 1394آرشيو خرداد ماه سال 1394آرشيو ارديبهشت ماه سال 1394آرشيو فروردين ماه سال 1394آرشيو اسفند ماه سال 1393آرشيو بهمن ماه سال 1393آرشيو دی ماه سال 1393آرشيو آذر ماه سال 1393آرشيو آبان ماه سال 1393آرشيو تير ماه سال 1393آرشيو ارديبهشت ماه سال 1393آرشيو فروردين ماه سال 1393آرشيو اسفند ماه سال 1392آرشيو بهمن ماه سال 1392آرشيو آبان ماه سال 1392آرشيو مهر ماه سال 1392آرشيو شهريور ماه سال 1392آرشيو مرداد ماه سال 1392آرشيو تير ماه سال 1392آرشيو خرداد ماه سال 1392
كليه حقوق اين سايت مربوط به بازار مصالح و مسكن محارم می‌باشد.  Copyright © 2024 B3m Co. All rights reserved.