۱۳۹۷/۰۲/۲۹

تاکتیک تازه فروش خانه‌های غیرمصرفی

تلاش گسترده گروهی از فعالان و واسطه‌های بازار ملک برای فروش آپارتمان‌های با شرایط ویژه، طی هفته‌های اخیر، منجر به شکل‌گیری یک شاخه جدید در بازار معاملات خرید و فروش مسکن شده است.
۱۳۹۷/۰۲/۲۹

پیامد افزایش ناگهانی قیمت‌های پیشنهادی مسکن

مشاوران املاک برخی مناطق شهر تهران از افزایش قیمت پیشنهادی فایل‌های فروش از سوی مالکان خبر می‌دهند.
۱۳۹۷/۰۲/۲۹

تعیین مسیرهای ویژه مواقع اضطرار در پایتخت

مدیریت شهری تهران به دنبال تعیین مسیرهای ویژه مواقع اضطرار در پایتخت است تا در زمان وقوع زلزله از آنها برای امدادرسانی بهنگام استفاده شود.
۱۳۹۷/۰۲/۲۹

31 هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده کرمانشاه ساخته شد

عملیات اجرایی 45هزار واحدمسکونی در مناطق آسیب دیده این استان آغاز شده که از این میزان ساخت 31 هزار واحد به پایان رسیده است.
۱۳۹۷/۰۲/۲۹

ایران و سوریه یادداشت تفاهم همکاری اقتصادی امضا کردند

به گزارش ایرنا، این تفاهم نامه اقتصادی، مقدماتی برای نشست عالی کمیسیون مشترک در سطح نخست وزیر سوریه و معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران است تا این سند به امضاء نهایی برسد.
۱۳۹۷/۰۲/۲۹

پارک های علم و فناوری، موتور چین برای تسخیر بازارهای جهانی

چین از جمله کشورهایی است که با گسترش پارک های علم و فناوری به عنوان موتور توسعه با جذب و پرورش اندیشه های نو و زایش فناوری به پیشرفت اقتصادی شگرفی دست یافته است.
۱۳۹۷/۰۲/۲۵

حل مشکل صدور سند مالکیت برای اراضی شهری مطابق با طرح تفصیلی

اراک- وزیر راه و شهرسازی از رفع مشکل صدور سند مالکیت برای اراضی شهری مطابق با طرح تفصیلی، با همکاری دستگاه های مرتبط در این حوزه خبر داد.
۱۳۹۷/۰۲/۲۵

۸ پلان برای اسکان پسازلزله

دنیای اقتصاد : ۸ پلان برگزیده برای اسکان پسا‌زلزله آسیب‌دیدگان از سوی طراحان و معماران ایرانی به دولت ارائه شد.
۱۳۹۷/۰۲/۲۵

صعود جمعی در بورس تهران

شاخص کل بورس تهران در معاملات روز گذشته جهش ۵۳۸ واحدی را تجربه کرد. به این ترتیب کاهش تب و تاب بازارهای مالی کشور ناشی از خروج آمریکا از برجام و امید به پایبندی اروپایی‌ها به این قطعنامه بین‌المللی،
۱۳۹۷/۰۲/۲۵

ایران و آلمان بر تهیه نقشه راه همکاری‌های بخش آب تاکیدکردند

وزرای دو کشور ضمن مرور همکاری‌های زیست محیطی، خواستار تهیه نقشه راه و تعیین استراتژی‌های همکاری ایران و آلمان در زمینه آب‌های مرزی و پروژ‌های مدیریت بخش آب از جمله در حوزه تصفیه فاضلاب شدند.
۱۳۹۷/۰۲/۲۵

میزان صادرات ایران در اردیبهشت 30 درصد بیشتر از پارسال شد

تهران- ایرنا- وزیر اموراقتصادی و دارایی گفت: از ابتدا تا بیست و یکم اردیبهشت ماه، میزان واردات پنج درصد و صادرات 30 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافت.
۱۳۹۷/۰۲/۲۵

آخوندی:پرونده مسکن مهر در بیشتر استان ها بسته شد

اراک - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی گفت: پرونده طرح مسکن مهر در بیشتر استان های کشور بسته شده است.
۱۳۹۷/۰۲/۲۳

رفتار پرریسک در بازار دوم مسکن

معاملات پیش‌فروش مسکن درحالی‌ هم‌اکنون به کمترین سطح خود طی سال‌های اخیر رسیده است که کارشناسان نسبت به زیان پنهان رفتار پرریسک سازنده‌ها مبنی بر خودداری از پیش‌فروش واحدهای مسکونی، هشدار می‌دهند.
۱۳۹۷/۰۲/۲۳

افشانی شهردار تهران شد

تهران - ایرنا - اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 19 رای «سید محمدعلی افشانی» را به عنوان چهاردهمین شهردار پایتخت(بعد از انقلاب اسلامی) انتخاب کردند.
۱۳۹۷/۰۲/۲۳

بهای اجاره مسکن زمستان پارسال 9.3 درصد رشد کرد

تهران- ایرنا- آمارهای بانک مرکزی از رشد 9.3 درصدی شاخص بهای اجاره مسکن در کل مناطق شهری در زمستان پارسال نسبت به سه ماهه مشابه سال 95 حکایت دارد.
۱۳۹۷/۰۲/۲۲

طرح مقابله با آلودگی آب تهران

مصوبه شورای عالی امنیت ملی در این زمینه به صراحت از وزارت راه و شهرسازی درخواست کرده است ضوابط ساختمانی مناسب را در حوزه‌های آبخیز شهر تهران تدوین کند.
۱۳۹۷/۰۲/۲۲

برنامه حسینی مکارم برای «۲+۴ » چالش شهر تشریح شد

سرپرست شهرداری تهران با تشریح «۲+۴» چالش پایتخت که بخشی از آن به مطالبات شهروندان و بخشی به ساختار مدیریت شهری مربوط می‌شود، جزئیات یک نقشه مالی برای اداره پایتخت را تشریح کرد.
۱۳۹۷/۰۲/۲۲

بازار 220 میلیون نفری پاکستان، آماده پذیرش محصولات ایرانی

رایزن بازرگانی پاکستان گفت: در سال گذشته مبادلات تجاری ایران – پاکستان به بیش از یک میلیارد و 300 میلیون دلار رسیده که این میزان نسبت به سال‌های گذشته افزایش مناسبی را داشته است.
۱۳۹۷/۰۲/۲۲

چرا باید برجام حفظ شود؟

بخش خصوصی و فعالان اقتصادی در سال‌های تحریم بیش از دولت و بخش عمومی متأثر از آثار تحریم بوده‌اند. باید دانست هیچ صنعتی بدون تعامل با اقتصاد جهانی امکان فعالیت ندارد.
۱۳۹۷/۰۲/۱۸

سنگ محک انتخاب شهردار

اعضای شورای شهر تهران امروز از بین ۵ نامزد شهرداری، به دو نفر برای ورود به مرحله نهایی انتخاب، رای می‌دهند.
۱۳۹۷/۰۲/۱۸

رونمایی برنامه جدید بانک مسکن برای کنترل قیمت

مدیرعامل بانک مسکن از بررسی کاهش سود ۱۷.۵ درصد تسهیلات مسکن از محل اوراق خبر داد و برنامه جدید برای کنترل قیمت مسکن را تشریح کرد.
۱۳۹۷/۰۲/۱۸

افتتاح ۴۰ ابرپروژه اقتصادی سپاه در چهل‌سالگی انقلاب

افتتاح ۴۰ ابرپروژه اقتصادی سپاه در چهل‌سالگی انقلاب/ طرح انتقال آب دریای عمان روی میز
۱۳۹۷/۰۲/۱۸

قرارداد ساخت 100 واگن در اراک امضا شد

اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک گفت: قرارداد ساخت 100 واگن باری لبه کوتاه روز سه شنبه بین این واحد صنعتی و شرکت داخلی به امضا رسید.
۱۳۹۷/۰۲/۱۷

برنامه عملیاتی حل ۵۵ مساله پایتخت

ماراتن دو روزه گزینه‌های شهرداری تهران از روز گذشته آغاز شد.
۱۳۹۷/۰۲/۱۵

ولوو در حال آزمایش اتوبوس‌های مفصل‌دار برقی

شرکت خودروسازی ولوو هم‌اکنون در حال آزمایش اتوبوس‌های برقی و الکتریکی بسیار بزرگ و بلندی است که ظرفیت جابجایی ۱۳۵ مسافر را دارد.
۱۳۹۷/۰۲/۱۵

گاز نیروگاه‌های مقیاس کوچک دوباره وصل شد

معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: نیروگاه‌های مقیاس کوچک (CHP) دوباره از گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند، اما هنوز بدهی ۷۵ میلیارد تومانی آن‌ها به شرکت ملی گاز پرداخت نشده است.
۱۳۹۷/۰۲/۱۵

گزارش جدید از تحولات ساخت و ساز

مرکز آمار ایران در دو گزارش جداگانه تحولات مربوط به بازار ساخت‌وساز واحدهای مسکونی در پاییز ۹۷ و همچنین تغییرات شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در سال ۹۶ را تشریح کرد.
۱۳۹۷/۰۲/۱۵

احتمال کاهش سود وام ۵۰ میلیونی نوسازی بافت فرسوده

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران از پیگیری های این شرکت برای کاهش نرخ سود وام ۵۰ میلیون تومانی نوسازی بافت فرسوده ویژه انبوه سازان از ۱۸ به ۹ تا ۱۲ درصد خبر داد.
۱۳۹۷/۰۲/۱۵

رشد ۱ تا ۴ میلیون تومانی قیمت هر مترمربع مسکن در تهران

در حالی معاملات مسکن طی فروردین امسال در مقایسه با ماه قبل از آن حدود ۶۰درصد کاهش یافته که به‌لحاظ قیمتی در مقایسه با فروردین ۹۶ به‌طور متوسط حدود ۳۰درصد افزایش یافته است.
۱۳۹۷/۰۲/۱۵

نرخ تورم تولید در فروردین ماه به 10.8 درصد رسید

تهران- ایرنا- بانک مرکزی اعلام کرد، شاخص بهای تولیدکننده در ایران در 12 ماه منتهی به فروردین ماه امسال نسبت به 12 ماه منتهی به فروردین ماه پارسال 10.8 درصد افزایش یافته است.
۱۳۹۷/۰۲/۱۵

دبیرکانون انبوه سازان: نهادی برای ساماندهی بازار مسکن نیاز داریم

دبیر کانون انبوه سازان ایران گفت: قیمت مسکن بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود اما ایجاد نهادی برای قیمت گذاری، در ساماندهی بازار بسیار موثر خواهد بود.
۱۳۹۷/۰۲/۱۰

انحصار وام مسکن شکست؛ پرداخت وام ۱۲۰ میلیونی در بانک ملی

سقف دریافت وام با این طرح برای زوجین ۱۲۰ میلیون تومان است و سود این تسهیلات ١٧.٥ درصد با بازپرداخت ١٢ سال خواهد بود.‎
۱۳۹۷/۰۲/۱۰

دست نظام مهندسی در جیب مردم است

مبنای هیاهویی که در خصوص نظام مهندسی ایجاد شد این بود که همچنان می خواهند با استناد به حکم دولت، در جیب مردم دست کنند و بین خودشان توزیع کنند.
۱۳۹۷/۰۲/۱۰

قیمتها با رقابت پایین می‌آید نه با سیستم تعزیراتی

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آزادسازی قیمت ها در سایه رقابت اجرا می شود، گفت: قیمت ها با رقابت کنترل می شود و سیستم تعزیراتی دیگر کارآمد نیست.
۱۳۹۷/۰۲/۱۰

اسکاتلند در تولید انرژی های تجدیدپذیر رکورد زد

اسکاتلند در پی رکوردشکنی در تولید انرژی دوستدار محیط زیست در سال 2017 میلادی، موفق شد در تولید برق از تجدیدپذیرها، پیشروی جهان شود.
۱۳۹۷/۰۲/۰۹

سهم ۲۵.۵ درصدی تلفات در مصرف آب/بازسازی۷هزار کیلومتری خطوط در سال

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: میزان تلفات واقعی شبکه توزیع آب کشور ۱۳.۴، تلفات ظاهری ۱۰.۴ درصد و میزان مصارف مجاز بدون درآمد، ۱.۷ درصد است.
۱۳۹۷/۰۲/۰۹

نقشه سه‌بعدی برای شهردار هفدهم

: ۲۱ ویژگی حداقلی برای اداره پایتخت با وضعیت فعلی، در آستانه انتخاب شهردار هفدهم اعلام شد.
۱۳۹۷/۰۲/۰۹

ضمانت اجرایی منع ساخت بر روی گسل

وزیر راه و شهرسازی دستور تهیه دستورالعمل اجرایی نقشه‌های گسلی شهر تهران برای تصویب و ایجاد ضمانت اجرایی، طی یک ماه آتی را صادر کرد.
۱۳۹۷/۰۲/۰۹

واقعیت هایی که باید درباره خشک ترین سال در نیم قرن اخیر بدانیم

مسئولان کشور بارها بر لزوم توجه به موضوع کم آبی در کشور تاکید کرده و شرایط منابع آب کشور را بحرانی دانسته اند اما این موضوع که امسال خشک ترین سال در نیم قرن اخیر نام گرفته، کمتر بیان شده است.
۱۳۹۷/۰۲/۰۹

ضرورت استفاده صنعت ریلی از ظرفیت های بازار سرمایه - نوراله بیرانوند

در شرایط کنونی به دلیل کاهش منابع دولتی تخصیصی به طرح های عمرانی و ضعف سیستم بانکی در تامین مالی پروژه ها، شاهد رکود و رخوت در اجرای پروژه های توسعه ای از طرف بنگاه های بخش عمومی و خصوصی هستیم
۱۳۹۷/۰۲/۰۸

شرط تبخیر ترافیک در شهر

«دنیای‌اقتصاد» گزارش کمیسیون اروپا از «تک‌مسیر موفقیت کلان‌شهرها در حمل‌ونقل» را بررسی می‌کند
۱۳۹۷/۰۲/۰۸

آمار دوم از فروردین بازار مسکن

گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در نخستین ماه سال جاری نشان می‌دهد در این ماه متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در شهر تهران به ۵ میلیون و ۵۲۸ هزار تومان رسیده است
۱۳۹۷/۰۲/۰۸

چهار سناریو برای برجام

«دنیای اقتصاد» در گزارشی به بررسی چهار گزینه ممکن برای آینده برجام پرداخته است. از سوی دیگر اما وضعیت بازار نفت نشان می‌دهد فعالان اقتصادی، خروج آمریکا از برجام را محتمل‌ترین گزینه ممکن می‎دانند.
۱۳۹۷/۰۲/۰۸

نصب تجهیزات کاهنده، مصرف آب را تا ۳۰ درصد کاهش می‌دهد

یک مقام مسئول، گفت: استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف آب نشان از کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی مصرف مشترکان دارد.
۱۳۹۷/۰۲/۰۸

کمک1میلیون تومانی دولت برای تعویض کولرهای گازی قدیمی

معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر از طرحی در وزارت نیرو خبر داد که بر اساس آن، کولرهای گازی نو و کم مصرف با حمایت مالی یک میلیون تومانی دولت جایگزین کولرهای گازی پنجره ای قدیمی می شود.
۱۳۹۷/۰۲/۰۸

اتصال بندر آستارا به راه آهن سراسری پیگیری می شود

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: اتصال بندر آستارا به خط آهن سراسری را پیگیری می کنیم و تحقق آن، باعث توسعه حمل و نقل ریلی، جاده ای و دریایی و تحول اقتصادی در منطقه می شود.
۱۳۹۷/۰۲/۰۵

کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق پس‌انداز "مسکن یکم"

شورای پول و اعتبار در مصوبات اعتباری امروز خود، با کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم و افزایش سقف فردی تسهیلات یارانه‌ای نوسازی و بهسازی مسکن روستایی موافقت کرد.
۱۳۹۷/۰۲/۰۵

زمان ورود «ال‌آر تی» به پایتخت

خیز ششم شهرداری برای تجهیز پایتخت به «قطار سبک» وارد مرحله نهایی شد
۱۳۹۷/۰۲/۰۵

پاسخ به توهم قیمتی در بازار اجاره مسکن

فایل‌های عرضه شده به بازار رهن و اجاره واحدهای مسکونی در انواع متراژ‌ها و مشخصات مختلف،گویای پاسخی شفاف درخصوص برخی توهمات مطرح شده درباره نرخ اجاره‌بهای مسکن در سال ۹۷ است.
۱۳۹۷/۰۲/۰۳

بزرگترین قرارداد نفتی با بخش ارتش وزارت دفاع در منطقه مکران منعقد شد

قرارداد خط لوله ایرانشهر – چابهار بین وزارت نفت و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور وزرای دو وزارتخانه امضا شد.
۱۳۹۷/۰۲/۰۳

افزایش قیمت دوباره خانه در تابستان/ شرط فروش مسکن زیر 15 سال برای وام‌داران حذف شود

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه در تابستان قیمت مسکن در حد تورم افزایش می‌یابد، گفت: با کمبود عرضه مسکن برای متقاضیان واقعی در بازار مواجه هستیم.
۱۳۹۷/۰۲/۰۳

بدهی پیمانکاران تا آذر ماه تسویه می‌شود/ شروع تهاتر بدهی پیمانکاران به بانک‌ها با مطالباتشان از دولت

تمام بدهی پیمانکاران تا آذر ماه تسویه می‌شود/ شروع تهاتر بدهی پیمانکاران به بانک‌ها با مطالباتشان از دولت
۱۳۹۷/۰۲/۰۳

سیاست بانک مسکن ترغیب سازندگان به احداث واحدهای کوچک‌ است

مدیرعامل بانک مسکن تامین مسکن اقشار متوسط، ترغیب سازندگان به احداث واحدهای میان متراژ و کوچک متراژ را اولویت نخست پرداخت تسهیلات این بانک عنوان کرد.
۱۳۹۷/۰۲/۰۳

زلزله‌های ۹۶ ادامه می‌یابد؟

افزایش ۶۰ درصدی حرکت پوسته زمین در کل فلات ایران در سال گذشته خبر داد.
۱۳۹۷/۰۲/۰۳

عواقب قیمت‌گذاری نجومی آپارتمان‌های نوساز

انتظار افزایش قیمت از سوی مالکان آپارتمان‌های نوساز موجب شده قیمت پیشنهادی این گروه از املاک به حدی افزایش یابد که بسیاری از متقاضیان خرید نوساز در روزهای اخیر، از جست‌وجوی این واحدها صرف‌نظر کنند.
۱۳۹۷/۰۲/۰۳

وام مسکن ۶ درصدی می‌آید

هم‌اکنون پیشنهاد ریاست جمهوری برای تقلیل سود وام خرید آپارتمان به ۶ درصد در بافت ناکارآمد شهری پذیرفته و در آینده‌ای نزدیک از سوی بانک مرکزی به سایر بانک‌ها ابلاغ خواهد شد
۱۳۹۷/۰۲/۰۳

سایت مسکن مهر کوزو پردیس تعطیل شد

متقاضیان مسکن مهر از تعطیل شدن سایت کوزو (فاز ۱۱) پردیس و بلاتکلیفی واحدهای آماده تحویل خود خبر می‌دهند.
۱۳۹۷/۰۲/۰۳

لکنت بازآفرینی و بازخوانی تمدن ایران شهری

با آغاز عصر نوگرایی، بازآفرینی و بازخوانی تمدن ایران‌شهری دچار لکنت شده‌، تا جاییکه هنوز تعریف مورد اجماعی از توسعه در میان نخبگان حاصل نشده‌ است.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲

دلیل تخریب مسکن مهر در زلزله سرپل‌ذهاب اعلام شد

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی دلیل تخریب واحدهای مسکن مهر سرپل ذهاب در زلزله سال گذشته را اعلام کرد.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲

۸۲هزارمیلیارد ارزش بازار مسکن پایتخت/رشدقیمت علیرغم کاهش معاملات

بر اساس گزارشی که وزارت راه و شهرسازی از وضعیت بازار مسکن در بهمن و اسفند ماه سال گذشته منتشر کرده، تعداد معاملات در هر دو ماه نسبت به دی ماه کاهش، ولی قیمت مسکن رشد داشته است.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲

شرایط تأسیس شرکت های تعاونی مسکن بافت فرسوده تسهیل شود

وزیر راه با اشاره به اقدامات وزارت تعاون و بازنگری در شرایط ایجاد تعاونی‌های بازآفرین شهری، گفت: با اجرای این بازنگری می‌توانیم از تعاونی های مسکن بافت فرسوده حمایت کنیم.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲

تنفس تسهیلاتی به سازندگان

بدهی بانکی گروهی از فعالان ساختمانی به شکل مشروط، برای مدت دو سال تقسیط می‌شود.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲

استانداران مامور عرضه زمین‌ دولتی به بازار ساخت و ساز شدند

رئیس‌جمهور به عالی‌ترین مقامات دولتی در استان‌های کشور دستور داد با شناسایی زمین‌های بایر در تمام استان‌ها این اراضی را برای اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری در اختیار وزارت راه‌و شهرسازی قرار دهند.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲

معاون آبفای کشور:در مدیریت منابع آبی نیازمند همکاری مردم هستیم

مدیریت منابع آبی را نیازمند همکاری مردم دانست و گفت: مردم با مصرف درست آب، می‌توانند تنش آبی تابستان امسال را به حداقل برسانند.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲

غلبه بر بحران کم آبی، نیازمند مشارکت ملی است

امسال 334 شهر با جمعیت حدود 35 میلیون نفر در معرض تنش آبی قرار دارند.
میز کامپیوتر L سانترال چهار تیکه
سپيدار_تجهيزات كتابخانه اصفهان
 
پوشش اپوکسی CO-203 +هاردنراپوکسیHA-13
گروه صنعتی مكرر
 
دریچه خطی برگشت شکاف‌د‌‌ار با عرض شکاف 20mm
دكت
 
کادر ترانکینگ شش ماژول
رايانه برزين مهر (لگراند)
 
الوان مشکی
سینا کاشی
بيمه ايران نمايندگی محارم
فهرست اخبار
آرشيو اسفند ماه سال 1397آرشيو دی ماه سال 1397آرشيو مهر ماه سال 1397آرشيو خرداد ماه سال 1397آرشيو ارديبهشت ماه سال 1397آرشيو فروردين ماه سال 1397آرشيو اسفند ماه سال 1396آرشيو مرداد ماه سال 1396آرشيو خرداد ماه سال 1396آرشيو فروردين ماه سال 1396آرشيو دی ماه سال 1395آرشيو آذر ماه سال 1395آرشيو آبان ماه سال 1395آرشيو مرداد ماه سال 1395آرشيو تير ماه سال 1395آرشيو خرداد ماه سال 1395آرشيو ارديبهشت ماه سال 1395آرشيو بهمن ماه سال 1394آرشيو مهر ماه سال 1394آرشيو شهريور ماه سال 1394آرشيو مرداد ماه سال 1394آرشيو تير ماه سال 1394آرشيو خرداد ماه سال 1394آرشيو ارديبهشت ماه سال 1394آرشيو فروردين ماه سال 1394آرشيو اسفند ماه سال 1393آرشيو بهمن ماه سال 1393آرشيو دی ماه سال 1393آرشيو آذر ماه سال 1393آرشيو آبان ماه سال 1393آرشيو تير ماه سال 1393آرشيو ارديبهشت ماه سال 1393آرشيو فروردين ماه سال 1393آرشيو اسفند ماه سال 1392آرشيو بهمن ماه سال 1392آرشيو آبان ماه سال 1392آرشيو مهر ماه سال 1392آرشيو شهريور ماه سال 1392آرشيو مرداد ماه سال 1392آرشيو تير ماه سال 1392آرشيو خرداد ماه سال 1392
كليه حقوق اين سايت مربوط به بازار مصالح و مسكن محارم می‌باشد.  Copyright © 2024 B3m Co. All rights reserved.